Дерево
Виготовимо, доставимо, встановимо!
Дізнатися більше можна за телефонами +380 (67) 3329229, +380 (67) 9997775, +380 (3379) 94566
Сходи - один із самих головних предметів інтер'єру сучасного будинку, прикраса приміщення. Поряд з естетичними якостями, до них подаються вимоги по надійності, безпеці та зручності в експлуатації.
В інтер'єрі сучасного будинку особливо можна виділити сходи, які чудово вписуються в інтер'єр, відповідають загальній дизайнерської концепції і додають будинку теплу атмосферу і затишок. Вибираючи дерев'яні сходи нашого виробництва ви отримуєте: стильний дизайн, високу якість, довговічність, надійність. Працюючи над виготовленням сходів, ми не тільки виконуємо всі ці вимоги, але й індивідуально підходимо до побажань замовника.
Ще з давніх давен сходи з дерева символізують розкіш і багатство господарів. Шикарні дерев'яні сходи ручної роботи прикрашали замки, палаци та маєтки. Технічний прогрес, нові матеріали і мода так і не змогли витіснити натуральне дерево таких порід, як дуб, бук, ясен.
Виконані з бетону монолітні сходи можуть бути також облагороджені натуральним деревом за допомогою накладних сходинок, не порушуючи загальну стилістку і архітектуру будинку. Нам під силу будь-яка складність робіт з виготовлення дерев'яних сходів.
Покриття сходів.
Величезну роль у зовнішньому вигляді сходів грає їх оздоблення, що надає закінчений вигляд і якби "вписуючи" цей елемент в інтер'єр приміщення, для якого вони призначені. Види опорядження сходів залежать від матеріалів, з яких вони виготовлені, місця їх встановлення, загального дизайну приміщення, смаку та майстерності виконавця. У приміщеннях з постійною температурою і вологістю повітря, прозора обробка вигідно підкреслить всі переваги природної краси натуральної деревини, і зробить сходи ще більш красивими і виразними. Цьому виду обробки піддають сходи, виконані з коштовних порід деревини (дуб, бук). Непрозора обробка передбачає покриття поверхонь непрозорими лакофарбовими покриттями, які приховують багато пороків і підкреслюють достоїнства природного матеріалу. При непрозорій обробці легко приховати багато недоліків технологічної та конструкторської недоробки, більш ретельно обробити поверхню, попередньо здійснивши шпатлювання спеціальними складами.
Не варто забувати, що сходи вибираються на багато років вперед. Адже замінити їх - зовсім не так легко, як замінити всі меблі в будинку. Прийняти правильне рішення вам обов'язково допоможуть не тільки професіонали-виробники сходів, а й архітектори. Адже, навіть найрозкішніша різьблені сходи - це не стільки декоративний елемент у вашому інтер'єрі, скільки інженерна комунікація, яка длжна забезпечити комфортне і безпечне переміщення вгору-вниз.
Словник термінів.
Балясина - опірна стійка перильного огородження, виконана у вигляді стовпчастої фігури. Виготовляється методом точіння або бетонування і лиття у форму.
Балюстрада - огорожа сходової площадки або балкона над сходами.
Габарит - вільний простір, розташований вгору по вертикалі від уявної лінії, що сполучає виступаючі краї сходинок.
Забіжні щаблі - такі ступені, у яких нормальна ширина дотримується лише в середній лінії маршу. Внутрішній край у них вужче, а зовнішній - ширше.
Косоур - несуча балка сходового маршу, на яку спираються ступені зверху.
Сходи - вертикальна комунікація, що зв'язує між собою приміщення різних рівнів, вельми важливий елемент інтер'єру.
Сходи гвинтові - одномаршові кругові сходи з поворотом на 270° і більше.
Сходи гусячий крок - сходи компактної конструкції з так званим «змінним» кроком. Своєю назвою такі сходи зобов'язані особливій формі ступенів - з косими або овальними вирізами. Її встановлюють у тому випадку, якщо немає місця для розміщення сходів. Такі сходи мають нестандартну форму - на них повноцінно може вміститися лише ступня однієї ноги.
Сходи закриті - сходи з підсходинкою.
Сходи вигнуті - сходи з поворотом по дузі на кут до 180° на всьому протязі маршу.
Сходи на больцах - сходи без підступенків, щаблі яких з'єднані між собою спеціальними самонесучими елементами - больцями.
Сходи на косоурах - сходи, щаблі яких підтримуються знизу балками (косоурамі) з двох сторін.
Сходи на тятивах - сходи, ступені якої підтримуються одночасно знизу і з торців тятивою.
Сходи на центральному косоурі - сходи, щаблі яких підтримуються знизу спеціальної балкою (косоуром) по центральній осі маршу.
Сходи відкриті - сходи без підступенків.
Сходи П-образні - сходи з забіжними ступенями, повертається на 180°.
Сходи прямі - сходи без забіжних ступенів.
Сходи з майданчиком - сходи, що мають розділові конструктивні елементи між маршами, які розташовуються горизонтально на початку або в кінці маршу (або і на початку і в кінці) і служать для входу на марш або виходу з нього.
Монолітні сходи.
Монолітні сходи з прямими маршами - найпоширеніший тип сходів. Популярність даного типу сходів пояснюється дуже просто: по-перше, безпеку руху, по-друге, відносна простота у виготовленні сходів. Звичайно застосовуються в житлових, громадських і виробничих будівлях. Ще однією їх перевагою можна назвати можливість експлуатації в процесі будівництва, так як декоративна обробка встановлюється на завершальному етапі оздоблювальних робіт. Пошкодження, що неминуче виникають на будівництві, легко ліквідуються при обробці деревом.
Сходи на косоурах.
Сходи на косоурах - несучим елементом для ступенів є горизонтальна балка - косоур. Матеріалом для косоура може служити і дерево, і метал з полімерним покриттям. У практиці проектування сходів зазвичай «закладають» один або два косоура. Розташування косоура щодо середньої лінії маршу сходів визначається вихідними параметрами приміщення, де сходи буде встановлено. Варіантів застосування косоура в конструкції прямих сходів безліч: сходи на двох косоурах, сходи на больцах і ламаними косоурами, сходи на центральному косоурі. Всі їх об'єднує спосіб перенесення навантаження зі сходів на несучі балки.
Сходи на тятивах.
Сходи на тятивах - дану конструкцію сходів можна вважати різновидом сходів на косоурах. Тятиви представляють собою широкі горизонтальні несучі похилі балки прямокутного перерізу з обов'язковим розташуванням вузлів кріплення ступенів по внутрішній стороні. Таким чином, сходинки на тятиві розташовані всередині несучої конструкції. Цей вид конструкції сходів дозволяє підтримувати як класичне, так і ультрасучасне рішення інтер'єру. Найчастіше зустрічається класичний варіант цієї конструкції сходів - дерев'яні сходи на тятивах, з підсходинкою.
Сходи на больцах.
Сходи на больцах - винахід німецьких інженерів. Це так звана, самонесучі сходи. Міцність конструкції досягається за рахунок збільшення товщини ступенів до 60-62 мм та використанням металевого кріпильного елементу - больц, який з'єднує щаблі між собою. Роль опорної балки сходи на больцах, як правило, виконує стіна приміщення, в якому вона встанавлівается. Сфера її застосування: внутрішні другі сходи в офісі або приватний інтер'єр. Сходи на больцах - конструкція, що перетворює сходи в ферму. При видимій легкості больцеві сходи витримують одночасне навантаження по 200 кг на кожну сходинку. Прямі больцеві сходи складаються з одного або більш прямих маршів.
Сходи на консолях.
Ефектною прикрасою вашого житла може стати консольні сходи, що розташовуються уздовж стіни. Візуально ця конструкція створює враження легкості, невагомості, оскільки цей вид сходів не має під собою опори: один кінець ступенів міцно закладений у капітальну стіну, а інший як би «висить» у повітрі. Проект консольних сходів, незважаючи на його простоту, повинен бути ретельно продуманий. Зокрема, величезне значення мають міцність несучої стіни і товщина ступенів. Як видно з вище сказаного, окрім бажання застосувати конструкцію на консолях, необхідна вертикальна площина, на яку спираються консолі. Саме ця умова є обмеженням для виготовлення сходів на консолях, при їх безсумнівної привабливості з точки зору дизайну!
Маршеві сходи на косоурах і тятивах з крутизною підйому 30-45°.
Найстаріша і найпоширеніша в світі будівельна конструкція. Вона оптимально враховує біомеханіку руху людини вгору і вниз. Більшість сходів на косоурах і тятивах, для приватних осель, робляться з натурального дерева, яке є екологічно чистим і корисним для здоров'я людини матеріалом. Перевага маршових сходів проявляється там, де немає необхідності економити місце. Відмовлятися від конструкції маршу на косоурах і тятивах в подібних випадках не має сенсу, оскільки вона забезпечує сходах максимальну міцність при мінімумі з'єднань. Сходовий марш може бути як прямим, так і криволінійним. Сходові площадки квадратної, прямокутної або напівкруглої форми забезпечують поворот сходів в просторі на 45, 90 або 180°. На майданчику сходи можуть ділитися на дві гілки. За кількістю маршів сходи можуть бути одномаршові і многомаршеві. Маршем називається безперервний ряд ступенів, розташованих послідовно один за одним. Між двома і більше маршами розміщують проміжний майданчик. Залежно від висоти будівлі та довжини сходових маршів таких майданчиків може бути кілька. Сходова площадка являє собою горизонтальну ділянку, розташовану між двома маршами.
Сходові площадки.
Можуть бути чотирикутними, багатокутними, або мати криволінійну форму в своїй горизонтальнії проекції. Розміри майданчиків повинні бути відповідні з довжиною людського кроку. Їх довжина зазвичай дорівнює ширині сходової клітини, а ширина - ширині маршу.
Маршеві сходи без подступенков.
Створюють ілюзію легкості і прозорості. Правильно спроектовані і побудовані сходи без подступенков має досить велику вантажопідйомність. Такі сходи дешевше конструкцій з підсходинкою.
Поворотні сходи без проміжної площадки.
Споруджують з забіжними східцями. Забіжними називаються ступені, у яких внутрішня сторона виконується вужче, ніж зовнішня. Нормальна ширина щаблі в цьому випадку дотримується тільки в центральній їх частині уздовж осьової лінії сходів. При спорудженні забіжних ступенів існують певні обмеження, пов'язані з комфортом та експлуатацією сходів. Так, ширина щаблі в самому вузькому її кінці не повинна бути менше 10 см, а в центральній її частині - не менше 20 см.
Огородження сходів.
Поручні сходів служать для зручного та безпечного переміщення. Вони утримують людину при випадкових падіннях. Крім того, поручень служить додатковою опорою в процесі підйому або спуску. Згідно з умовами безпеки переміщення по сходах, поручнями захищаються всі марші, що мають більше трьох ступенів. Роль поручнів у зовнішньому оформленні сходів величезна. Недоліки сходового маршу іноді можна приховати килимовим покриттям, але поруччя завжди добре видно. Тому від того, який вигляд мають поруччя, залежить загальний вигляд сходів. Ця обставина призводить до того, що при спорудженні сходів перил відводиться чи не найбільше уваги, ніж самому маршу.
Поруччя зазвичай виготовляються зі стійок прямокутного, квадратного і круглого перерізу. Вони бувають з однаковим і змінним перетином по всій довжині. Стійки з прямокутним перетином часто прикрашають різьбленням, надаючи їм неповторну індивідуальність. Часто поручень доводиться закругляти або з'єднувати між собою окремі його частини. У конструкції поручнів не повинно бути гострих кутів. Поручень можна встановлювати не тільки на перильні огорожі, його часто кріплять до стіни, якщо сходовий марш йде уздовж неї. Для сходів, якими користуються діти, поручні слід встановлювати додатково. Висоту установки таких поручнів підбирають виходячи з росту дитини.
Використання підсходового простору.
Простір під сходами не завжди використовується раціонально. Похилий сходовий марш не дає можливості встановити в цьому місці більшість типових предметів меблів. Але навіть в таких умовах людина з певним рівнем фантазії зможе знайти вихід. Варіантів тут може бути безліч, і вибір залежить від оформлювача інтер'єру, його смаку та вміння правильно розпорядитися кожним квадратним метром корисної площі. Якщо сходи встановлено у допоміжному приміщенні, то є сенс обладнати під сходами приміщення комор. У цьому випадку сходи повинні бути підшиті знизу, а оздоблення та стиль комори повинні відповідати обробці і стилю сходів.