Цегельний завод ПП "Люкс"


-???-

Історична довідка

Цегла

На території с. Лобачівка Горохівського району знаходиться цегельний завод ПП "Люкс".
Лобачівка – це мальовниче село, яке знаходиться на території Горохівського району Волинської області. Село потопає в зелені садки з пахучими квітами, які ростуть біля кожної хати. На околиці села росте ліс і недалеко протікає річка Гнила Липа.
Лобачівка – асфальтоване село. Нещодавно проведено природний газ до кожної хати.

Районний центр – м. Горохів Волинської області і одноіменна залізнична станція Львівської залізничної дороги знаходиться за 18 км від села і зв'язані асфальтною дорогою. За 85 км від с.Лобачівка знаходиться обласний центр – м.Луцьк.

Історія цегельного заводу розпочалася ще за часів панування Польщі. В ті часи був збудований маленький сезонний завод. Вся робота проводилась вручну. Замішували глину і укладали в спеціальні форми для цегли. Форми були виготовлені з дерева за розміром цеглини. Після формування, цеглу складали на спеціальних відкритих площадках, де вона сушилась. Після сушки цеглу-сирець складали в піч, яка знаходилась в землі. Випалювали цеглу вугіллям. Випалену цеглу складали в тачки і вивозили вручну на площадку.
В 1974 році був збудований новий цегельний завод. Формовочний цех став механізований, для сушки цегли-сирцю збудовані тунельні сушила. Сушка цегли стала набагато краща. Піч кільцева. Проектна потужність заводу складає 5 млн. штук цегли на рік. Підприємство круглої річної дії.
З 1974 року завод підпорядковувався МКБ Горохів, а в 1981 року був переданий в Новолішнянське УЦЗ. Завод працював, виробляючи цеглу, але ремонтні роботи проводились нерегулярно. Це привело до зупинки заводу. В 2000 році завод був зупинений.
В 2002 році завод був викуплений за власні кошти сім'єю Гордіюка Василя Петровича, і створено ПП "Люкс". Всі проблеми заводу лягли на плечі власника: заборгованість по заробітній платі, низький рівень дисципліни робітників, порушення технології виробництва, старе та розбите обладнання.
За період 2002-2008 рр. було проведено реконструкцію заводу. Територію було приведено в порядок. Площадки для вигрузки готової продукції покриті асфальтом, дороги в кар'єр встелені залізобетонними плитами, зроблено рекультивацію старого кар'єра.
На місці колишнього кар'єра посаджені дерева, викопаний ставок, в який запустили мальки риб. Зроблений капітальний ремонт цеху формовки, печі, тунельні сушила, контори, збудовані жилі приміщення та столова, в якій кожний робітник має можливість відпочити, попити чаю чи кави.
За таких умов кожний робітник платить своїм добросовісним ставленням до роботи, випускаючи якісну продукцію.
Продукція підприємства користується попитом на місцевих і регіональних ринках.


Дізнатися більше можна за телефонами +380 (67) 3329229, +380 (67) 9997775, +380 (3379) 94566

Головна | Цегла | Дерево | Будівництво | Доставка | -???-


-???-


-???- | -???-