Цегельний завод ПП "Люкс"


-???-

Екологія

Цегла

Цегельний завод має створити умови для двох основних параметрів виробництва: забезпечувати постійний або середній склад глини і забезпечувати рівномірну роботу виробництва. Для виявлення дійсних причин великої кількості браку на виробництві проводиться аналіз відповідності організації виробництва цим вимогам.

Цегельне виробництво належить до тих видів людської діяльності, де результату добиваються тільки після тривалих експериментів з режимами сушки і випалення. Ця робота повинна проводитися при постійних основних параметрах виробництва. Неможливо зробити правильні виводи і відкоригувати роботу при недотриманні цього простого правила.

Неможливо випускати якісну продукцію при непостійному складі глини і продуктивності. Неможливо знайти причини браку зменшуючи переробку, не маючи можливості контролювати і регулювати режим сушарки, не дотримуючи режим випалення в печі. Як зрозуміти, де знаходиться джерело браку: глина, видобування, переробка, формування, сушка або випалення?

Найкраща глина - це глина постійного складу, яку з низькими витратами можуть забезпечити тільки багатоковшовий і роторний екскаватори. Цегляному виробництву потрібний постійний склад глини в тривалому проміжку часу для дослідного підбору режимів сушки і випалення. Немає більш простого і кращого способу отримати продукцію відмінної якості.

Якісна цегла виробляється з глини, здобутою дрібною фракцією з постійним складом мінералів. За постійного складу мінералів колір цегли при виробництві однаковий, що притаманне лицьової цеглі. Родовища з однорідним складом мінералів і багатометровим шаром глини, придатним для здобичі одноковшовим екскаватором, дуже рідкісні і майже всі розроблено.

Більшість родовищ містять багатошарову глину, тому кращими механізмами, здатними при здобичі робити глину середнього складу, вважаються багатоковшовий і роторний екскаватори. При роботі вони зрізають глину по висоті забою, подрібнюють її, і при змішуванні виходить середній склад. Інші типи екскаваторів не змішують глину, а здобувають її глибами.

Постійний або середній склад глини необхідний для підбору постійних режимів сушки і випалення. Не можна отримати якісну цеглу, якщо склад глини постійно міняється, оскільки для кожного складу потрібний свій режим сушки і випалення. При здобичі глини середнього складу, один раз підібрані режими дозволяють отримувати якісну цеглу з сушарки і печі роками.

Якісний і кількісний склад родовища з'ясовується в результаті розвідки родовища. Тільки розвідка з'ясовує мінеральний склад, тобто які суглинки пилуваті, глини легкоплавкі, глини тугоплавкі тощо, містяться в родовищі. Кращими глинами для виробництва цегли вважаються ті глини, які не потребують домішок.

Для виробництва цегли завжди використовується глина непридатна для інших керамічних виробів. До прийняття рішення про споруду заводу на основі родовища проводяться промислові випробування придатності глини для виробництва цегли. Випробування проводяться за спеціальною стандартною методикою, що полягає в підборі технології для переробки.

Випробування дають відповідь на кілька питань: чи є в родовищі шар однорідної глини, придатний для промислової розробки; якщо ні, то придатний чи середній склад глини для виробництва цегли; якщо ні, то які домішки потрібні для отримання якісної цегли, яка потрібна техніка для здобичі і устаткування для переробки та ін.Дізнатися більше можна за телефонами +380 (67) 3329229, +380 (67) 9997775, +380 (3379) 94566

Головна | Цегла | Дерево | Будівництво | Доставка | -???-


-???- | -???-